بیمه مهندسی بیمه ایران

چاپ

 
 بیمه مهندسی

بیمه های مهندسی بیمه ایران یک نوع فعالیت بیمه ایست زیر شاخه بیمه های بازرگانی است که اولین بار در کشور انگلستان ارائه گردید. حدود اواسط قرن نوزدهم استفاده از دیگهای بخار در بخش صنعت در انگلستان باعث بروز انفجارهایی گردید که صدمات و خسارتهای جانی و مالی شدیدی را به اشخاص وارد آورد. تعدادی از استفاده کنندگان از دیگهای بخار در سال 1854 میلادی در شهر منچستر انگلستان گرد هم آمدند و راههای پیشگری از انفجار و کاهش اثرات زیانبار اقتصادی آن را بررسی کردند تا نهایتا منجر به تاسیس اولین شرکت بیمه مهندسی به نام شرکت دیگهای بخار در سال 1854 میلادی گردید. در سایر کشورها مانند آلمان و سوئیس بیمه های مهندسی با بیمه شکست ماشین آلات در سال 1900میلادی شروع شد.
بیمه های مهندسی با رشته های جدید بیمه ای بعدا تکامل پیدا کرد و اختراعات و توسعه تکنولوژی و صنعت گام به گام وضعیت بیمه های مهندسی را بهبود بخشید.
درایران از اوایل دهه 1340 با همکاری شرکت سهامی بیمه ایران و شرکتهای مختلف از جمله مهمترین و موثرترین آنها شرکت بیمه اتکایی « مونیخ ری Munich Re » که یکی از معتبرترین شرکتهای بیمه اتکایی در دنیا محسوب می شود شروع شد. بطوریکه بیمه نامه هایی که هم اکنون در ایران معمول و رایج است و از طرف شرکتهای بیمه مختلف ارائه می گردد ترجمه شده بیمه نامه های این شرکت می باشد.
بیمه های تمام خطر مهندسی زیر مجموعه بیمه های اموال بوده که پروژه های درحال ساخت یا سازه ها و تأسیسات در حال بهره برداری و یا ماشین آلات و تجهیزات فنی را تحت پوشش قرار می دهد،که انواع آن به شرح ذیل اعلام می گردد:

 انواع بیمه های مهندسی :
بیمه های دوره احداث (Construction):
       - بیمه تمام خطر نصب (EAR)
    - بیمه تمام خطر پیمانکاران(CAR)
 بیمه‌های دوره بهره‌برداری(Operation) :
    - بیمه نامه ماشین آلات پیمانکاری(CPM)
    - بیمه نامه سازه های تکمیل شده(CECR)
    - بیمه فساد کالا (محصول) یا بیمه فساد کالا در سردخانه(DOS)
    - بیمه تجهیزات الکترونیک(EE)
    - بیمه نامه شکست ماشین آلات(MB)
   - بیمه نامه عدم النفع ناشی از شکست ماشین آلات(MLOP)
    - بيمه تضمين كيفيت ساختمان (بيمه نامه عيوب اساسي و پنهان ساختمان(LDB)
دوست گرامی
در صورتی که هرگونه پرسش یا ابهامی در موردبیمه مهندسی خود دارید لطفا با شماره تلفن 88544842 - 88172107 تماس حاصل فرمائید
www.bimeonline.com
تماس تلفنی