قیمت بیمه شخص ثالث

چاپ

مشاهده قیمت بیمه شخص ثالث

 

             
             
             
             
             
             
             
     
             
         
             
             
             

 www.bimeonline.com

دیه

چاپ

دیه یا خون بها از قوانین اسلامیست و مبلغی است که در صورت کشته شدن یا نقص عضو یک شخص توسط یک فرد یا بواسطه مسئولیت شخصی دیگر به ایشان و یا بازماندگان ایشان پرداخت می گردد.قتل یا آسیب رساندن به اعضا و جوارح یک شخص صرفنظر از اینکه جزایی باشد یا حقوقی و عمدی باشد یا غیر عمدی شامل دیه می باشد،در واقع دیه حقی است که بواسطه زیان دیدن از طرف شخصی یا بواسطه مسئولیت مدنی ایشان به زیاندیده تعلق می گیرد.

اما چرا بحث دیه در بخش مقالات بیمه شخص ثالث مورد بررسی قرار می گیرد ؟

پاسخ در اینجاست که اگر چه دیه بر حق بیمه انواع بیمه های مسئولیت و بیمه های مهندسی تاثیر گزار است ولی بخش اصلی حق بیمه شخص ثالث براساس دیه محاسبه می گردد که ابتدای هر سال توسط قوه قضائیه اعلام و توسط شرکتهای بیمه اعمال می گردد.   

دیه یک فرد کامل مسلمان از نظر فقهی و از صدر اسلام تاکنون بر مبنای موارد ذیل محاسبه و اخذ می گردد:

هزار راس گوسفند

دویست راس گاو

یکصد نفر شتر

دویست دست حله یمنی

هزار دینار طلا

ده هزار درهم نقره

لازم بذکر است چون حله یمنی،دینار طلا و درهم نقره تقریبا منسوخ گردیده است ،دیه یک مرد مسلمان بر اساس قیمت گاو ،گوسفند و شتر محاسبه می گردد و چوت یکصد نفر شتر از دویست عدد گاو و هزار عدد گوسفند ارزانتر است،دیه بر اساس قیمت یکصد نفر شتر متوسط محاسبه و معادل ریالی آن همه ساله محاسبه و توسط قوه قضائده اعلام می گردد.

صنعت بیمه در انتظار اعلام نرخ دیه در سال 1398 می باشد تابر مبنای این نرخ قیمت بیمه شخص ثالث سال 98 بیمه نامه هایی که با فوت و نقص عضو سرو کار دارند مانند بیمه مسئولیت پزشکان بیمه مسئولیت کارفرما را محاسبه و اعلام نماید

دیه اقلیتهای مذهبی

دیماه سال هزار و سیصدو هشتاد و دو نقطه عطفی برای برابری دیه مسمانان و اقلیتهای مذهبی که در آن زمان مجلس ،قوه قضائیه،دولت ،تشخیص مصلحت نظام ،برخی علما و البته حکم حکومتی رهبر انقلاب یکصدا تصمیم گرفتند دیه اقلیتهای مذهبی را که بر اساس قانون مجازات اسلامی یک بیستم مسلمانان بود را برابر اعلام نمایند و یکی از مشکلات بزرگ اقلیتها در ایران را حل نمایند.در نتیجه از سال هزار و سیصدوهشتادودو دیه مسلمانان و اقلیتهای مذهبی در ایران برابر اعلام شد.

دیه بانوان

دیه بانوان طبق فقه اسلامی و ماده 300 قانون مجازات اسلامی در هنگام قتل چه عمدی باشد و چه غیر عمد دیه زن نصف دیه مرد محاسبه می گردد.لیکن در دیه نقص عضو تا یک سوم دیه کامل دیه زن و مرد برابر است و به محض اینکه مبلغ دیه از یک سوم فراتر رود مبنای محاسبه همان مبنای نصف یا یک دوم خواهد شد.

دیه در ماههای حرام

بطور کلی ماههای حرام ماههایی است که مسلمین محیای سفر حج می شوند و یا در حال باز گشت از حج می باشند،لذا در ماههای حرام جنگیدن و آسیب زدن به موجودات زنده حرام است که این ماهها به چهار ماه از سال قمری به شرح ذیل محدود می شود:

ذی القعده(ماه قبل از حج)

ذی الحجه (ماه مناسک حج)

محرم(ماه بعد از حج)

رجب(ماه حج عمره)

چنانچه هم حادثه منجر به فوت و هم فوت در یکی از ماههای حرام رخ دهد دیه به میزان یک سوم افزایش می یابد،ولی در خصوص نقص عضو هزینه های پزشکی هیچ افزایشی صورت نمی پذیرد و همه ماهها یکسان است

 دیه بانوان و اقلیتهای مذهبی در بیمه

همانطور که در بخشهای قبلی همین مقاله اعلام گردید دیه مسلمان و غیر مسلمان در قوانین جمهوری اسلامی برابر گردید،ودیه بانوان نیز طبق همین قوانین پنجاه درصد دیه آقایان محاسبه می گردد،لیکن در صنعت بیمه چون طبق نظریه کارشناسان خانم ها و آقایان به یک میزان حق بیمه می پردازند ، در صورت بروز حادثه منجر به فوت و یا حوادثی که بیش از یک سوم دیه خسارت وارد می نماید ،مبلغ پرداختی دیه زنان و  مردان برابر است

 نویسنده:سید عباس علوی لواسانی نماینده برتر بیمه ایران

جهت اطلاع از آخرین نرخ دیه و قیمت بیمه شخص ثالث با شماره های ویژه: 02187170 و 02188505454 تماس حاصل فرمایید و یا جهت مشاوره آنلاین اینجا را کلیک و فرم ساده آنرا تکمیل نماید

بیمه شخص ثالث راننده محور می شود

چاپ

همانطور که بسیاری از دوستان شنیده اند با اعلام رئیس کل بیمه مرکزی که در بیست و پنجم آبانماه هزار و سیصد و نود و هفت در رسانه ها منتشر گردید از ابتدای سال نود و هشت بطور آزمایشی با توجه به پر خطر بودن راننده بیمه شخص ثالث بجای خودرو به راننده داده می شود.

بیمه شخص ثالث بیمه ایران خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث
بیمه شخص ثالث،خرید بیمه شخص ثالث

این موضوع باز می گردد به ماده ششم قانون جدید شخص ثالث که در ابتدا اعلام می دارد از تاریخ انتقال مالکیت وسیله نقلیه موتوری کلیه حقوق و تعهدات ناشی از قرارداد بیمه شخص ثالث به انتقال گیرنده منتقل خواهد شد،وانتقال گیرنده تا پایان قرار داد بیمه ثالث بیمه گزار محسوب خواهد شد.لیکن در تیصره این ماده آمده است کلیه مزایا و تخفیفات که بواسطه نداشتن حوادث منجر به خسارت متعلق به انتقال دهنده است و انتقال دهنده می تواند کلیه مزایای موصوف را به اتومبیل دیگری از همان نوع  که متعلق به انتقال دهنده، همسر،والدین و فرزندان بلاواسطه خود باشد منتقل نماید.قانون گزار آیین نامه اجرایی این تبصره را بعهده بیمه مرکزی گزاشته که پس از کار کارشناسی به شورای عالی بیمه پیشنهاد و پس از تایید این شورا به تصویب هیأت وزیران رسیده و پس از تایید اجرایی گردد.

البته شرکت سهامی بیمه ایران بعنوان تنها بیمه دولتی بخشی از این قانون را که انتقال تخفیف از خودرویی به خودروی دیگر بیمه گزار می باشد را اجرایی نموده است و به محض تصویب این آیین نامه اجرایی نیز بدون کم و کاست اجرا خواهد نمود.

بزودی جزئیات بیشتری از این طرح بخ سمع و نظر بازدیدکنندگان عزیز سیت بیمه آنلاین خواهد رسید.

بیمه شخص ثالث چیست؟

چاپ

بیمه شخص ثالث چیست؟

 بیمه شخص ثالث بیمه ایران چیست

بیمه شخص ثالث در واقع از زیر شاخه های بیمه مسئولیت می باشد که همان بیمه مسئولیت دارندگان وسائط نقلیه موتوری زمینی است که البته بدلیل کاربردی بودن و فراوانی و البته اجباری بودن بهمراه بیمه بدنه اداره کل مستقلی بنام اداره کل بیمه اتومبیل در بیمه ایران کار خدمات رسانی به مشتریان را بر عهده دارند.

بیمه شخص ثالث که در گذشته به نام بیمه اجباری شخص مسوولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی خوانده می شد از تاریخ 20 اردیبهشت سال 95 به بیمه اجباری خسارت وارده شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه تغییر نام یافت .

دلیل اجباری شدن بیمه شخص ثالث وجود تعداد زیاد زندانیان مقصر حوادث رانندگی بود؟؟؟

این بیمه نامه با هدف حمایت از حقوق اشخاص ثالث زیاندیده در سوانح رانندگی برای همه دارندگان وسایل نقلیه ائم از سواری، مسافری، موتورسیکلت و ...بصورت یک قانون اجباری تصویب شده و یک ضرورت برشمرده میشود و دامنه مخاطبین وسیعی را در برمی گیرد.همچنین هدف دیگر آن حمایت از خانواده افراد مقصر حادثه می باشد که عموما بدون هیچ تقصیری سرپرست خانواده را از دست داده و سرنوشت این خانواده ها نا معلوم می گردید رائه گردید. از اینرو پیش از استفاده از هر نوع وسیله نقلیه می‌بایست بیمه نامه شخص ثالث و میزان اعتبار آن را برای پوشش دهی خسارت های مالی و جانی در برابر حوادث احتمالی پیشرو بررسی نمایید. منظور از شخص ثالث فرد (یا افرادی) است که توسط راننده مقصر دچار خسارت بدنی و مالی شده اند.

با توجه به محدویت منابع مالی برای هر فرد و ضرورت مدیریت هزینه در زندگی روزمره تلاش افراد حفظ کیفیت خدمات با حداقل هزینه می باشد. بیمه شخص ثالث یکی از راه کارهای ضروری و ملموس در زندگی افراد جهت جبران آسیبهای احتمالی برشمرده می شود.

بیمه شخص ثالث شامل چه پوششهائیست؟؟

به جرات می توان گفت در میان انواع طرح‌های بیمه‌ای که از جانب شرکت‌های مختلف بیمه  ارائه می‌گردد، بیمه شخص ثالث پرمخاطب‌ترین و با نفوذترین نوع بیمه نامه از میان انواع بیمه نامه بشمار می آید. شکی نیست یکی از دلایل اصلی سهم بالای بیمه شخص ثالث در بازار ایران، اجباری بودن این بیمه نامه و البته عواقب سخت نداشتن بیمه شخص ثالث است. به‌صورتی‌که اگر وسیله نقلیه‌ای تحت این پوشش نباشد، ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد که به آن خواهیم پرداخت.

اما به‌راستی بیمه شخص ثالث چه مواردی را پوشش می‌دهد و علت نامگذاری این بیمه چیست. در پوشش بیمه شخص ثالث، شخص اول مالک وسیله نقلیه یا بیمه‌گزار از یک سو و شخصیت حقوقی بنام شرکت بیمه یا بیمه‌گر از سوی دیگر و شخص ثالث فردیست که  زیان‌دیده احتمالی غیر از راننده مقصر در حادثه هستند.

برای مثال در یک حادثه رانندگی هزینه درمان، فوت و خسارت وارد شده به اموال تمامی افراد زیان‌دیده، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد. راننده مقصر نیز تحت پوشش بیمه حوادث راننده که به تازگی جزئی از بیمه شخص ثالث شده است قرار می‌گیرد. با این تفاوت که بیمه حوادث راننده تنها خسارت های جانی را پوشش می‌دهد و در برابر خسارات مالی مسئولیتی ندارد.

بیمه شخص ثالث را تمامی شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند اما اقبال اکثر مردم ایران بسوی شرکت سهامی بیمه ایران است بطوریکه طبق آمار ارائه شده از سوی بیمه مرکزی 47 درصد خودروها و موتور سیکلتها خود را نزد این شرکت بیمه نموده اند.این در حالیست که تا قبل از اجرایی شدن قانون جدید شخص ثالث برخی از شرکتهای بیمه تا دو ملیون ریال قیمتهای این بیمه را کمتر از نرخ کارشناسی بیمه می نمودند.اما با اجرایی شدن این قانون شرایط مالی همه شرکتها کمابیش یکسان است.

چرا بیمه شخص ثالث با بیمه ایران؟

همانطور که قبلا توضیح داده شد،اقبال اکثر مردم ایران بسوی شرکت سهامی بیمه ایران است بطوریکه طبق آمار ارائه شده از سوی بیمه مرکزی 47 درصد خودروها و موتور سیکلتها خود را نزد این شرکت بیمه نموده اند.در واقع با وجود همه سم پاشیها و تبلیغات منفی نزدیک به نیمی از بیمه گزاران کماکان نزد بیمه ایران خودرو خود را بیمه می نمایند.تفاوت در کیفیت ارائه خدمات مربوط به این بیمه است که می‌تواند تأثیر بسزایی در میزان رضایت بیمه‌گزار داشته باشد.

بیمه ایران با بکارگیری بیش از 3770 دفتر نمایندگی حقیقی و 156 نماینده حقوقی تحت عنوان شرکت خدمات بیمه ای (در مجموع 4256 نمایندگی، کارگزار و شرکت خدمات بیمه‌ای )، بزرگترین شبکه عرضه بیمه در کشور را در اختیار دارد و با دارا بودن 205 شعبه و مجتمع خدمات‌ بیمه‌ای فعال در سراسر کشور و 12 شعبه و نمایندگی در خارج از مرزها که در واقع در حکم خدمات پس از فروش بیمه ایران انجام وظیفه نموده و چرخه فروش نمایندگیها را تکمیل می نماید. همچنین با سرمایه‌ای بالغ بر 34.298 میلیارد ریال که به تنهایی بیش از تمام شرکتهای بیمه خصوصی و خصولتی است که تمامی آن متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران است. در حال حاضر، بیمه ایران با گسترش روزافزون فعالیت سرمایه‌گذاری خود در چارچوب مقررات در بیش از 115 شرکت سرمایه‌پذیر بورسی و 29 شرکت خارج از بورس و ارائه نرخ مناسب بیمه توانسته است طی سالیان اخیر خود را به عنوان یکی از شرکتهای برتر بیمه ای در ایران و جهان معرفی کند.

تلفن تماس بیمه ابران نمایندگی علوی

چرا بیمه شخص ثالث با بیمه آنلاین ؟

اگر چه وبسایت بیمه آنلاین با محوریت ارائه انبوه بیمه های عمر طراحی گردیده است لیکن در زمینه ارائه خدمات اینترنتی و آنلاین بیمه شخص ثالث نیز محیطی بسیار ساده و برای کلیه کاربران ایجاد نموده است . در این وبسایت شما با تعاریف و مفاهیم بیمه شخص ثالث، قوانین بیمه های بیمه شخص ثالث ، سوالات متداول در بیمه های بیمه شخص ثالث ، پیشنهادات انواع بیمه نامه بیمه شخص ثالث ، شرایط عمومی بیمه نامه بیمه شخص ثالث، مقالات بیمه های بیمه شخص ثالث و دهها مطلب جذاب در مورد بیمه شخص ثالث خواهید دید.

جهت استفاده کامل از امکانات و مزایای سایت بیمه آنلاین اینجا را کلیک نماید.

چرا بیمه شخص ثالث با نمایندگی علوی ؟

نمایندگی علوی بعنوان یکی از 3770 نماینده شرکت سهامی بیمه ایران در سال 1383 پا به عرصه رقابت در صنعت بیمه نهاد ، این نمایندگی از سال 1384 تاکنون همه ساله بعنوان یکی از نمایندگان برتر در زمینه بیمه اتومبیل و بخصوص بیمه شخص ثالث و پیشرو در ارائه اینترنتی این بیمه نامه و تحویل فوری و رایگان در محل مطرح بوده است.این نمایندگی با مدیدیت سید عباس علوی لواسانی بر اساس اصول و عقاید و اتکال به خداوند متعال و بهره گیری از نیروهای جوان خود در بخشهای فنی و آی تی توانسته است غیر ممکن ها را ممکن سازد و همواره در روشهای نوین ارائه خدمات بیمه ای بخصوص در رشته های شخص ثالث و بدنه  ، بیمه اشخاص , بیمه باربری , بیمه مهندسی , بیمه مسئولیت و بیمه آتش سوزی پیشتاز باشد.

 محاسبه آنلاین بیمه شخص ثالث

قبل از ورود به محاسبه آنلاین بیمه شخص ثالث می بایست عوامل موثر در قیمت بیمه شخص ثالث را بررسی نمود،که در بخش ذیل بطور خلاصه بررسی می نماییم:

تعهدات بیمه گر:

 تعهدات مالی و جانی شرکت سهامی بیمه ایران که البته حداقل آن طبق مصوبات بیمه مرکزی در ابتدای هر سال محاسبه و سقف آن در اختیار شرکتهای بیمه است محاسبه و اعلام می گردد.

نوع وسیله نقلیه:

نوع وسیله نقلیه که می تواند سواری ، بارکش،کامیون،کامیونت،استیشن،اتوکار،می نی بوس،اتوبوس ، ون و موتور سیکلت تاثیر مستقیم بر روی قیمت بیمه شخص ثالث داراست.

خسارت‌های بدنی در بیمه شخص ثالث:

هرگونه آسیب و جراحتی که فرد یا افراد شخص ثالث حاضر در حادثه را به نوعی درگیر کند در گروه خسارت های بدنی قرار می‌گیرد. این خسارت‌ها شامل شکستگی، از کار افتادگی، نقص عضو، دیه فوت و ... است. هزینه‌های مرتبط با معالجه و بازگشت سلامت این افراد به عهده‌ی شرکت بیمه است.در صورتیکه اتومبیلی در سالهای قبل خسارت جانی داشته یا نداشته باشد بر روی قیمت بیممه شخص ثالث تاثیر مستقیم داراست.

خسارت‌های مالی در بیمه شخص ثالث:

ضررهایی را در بر می گیرد که در جریان حادثه به اموال و دارایی‌های حاضر در محل وارد شده باشد. این عدد از هفت میلیون و هفتصد هزار تومان شروع میشود و تا چهل میلیون تومان قابل خریداری هستند.گرچه یکی از مهمترین تعهدات در بیمه شخص ثالث دیه فوت و نقص عضو میباشد که برای سرنشین 210 میلیون تومان و برای شخص ثالث308 میلیون تومان قابل خریداری است و قابل تغییر نمیباشد,پس تنها تعهدی که قابل تغییر است تعهدات مالی است. در صورتیکه اتومبیلی در سالهای قبل خسارت مالی داشته یا نداشته باشد بر روی قیمت بیممه شخص ثالث تاثیر مستقیم داراست.

نکته:طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث

تخفیف عدم خسارت:

ظبق قانون جدید بیمه شخص ثالث تخفیف عدم خسارت بمدت چهارده سال و سالیانه پنج در صد محاسبه و بر روی بیمه نامه اعمال می گردد.

 جریمه در کرد:

زمان اتمام بیمه نامه نیز در قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر بسزایی دارد،همانطور که می دانیم بیمه شخص ثالث بیمه ای اجباریست و چنانچه در موعد مقرر تمدید نگردد بمدت یکسال بدون هیچ نوع پوشش بیمه مبلغ آن بصورت روزشمار محاسبه و از بیمه گزار دریافت می گردد.